Zimowa aura, a właściwie bardziej jesienna, sprawia, że nie zawsze chce się wyjść z domu. I można myśleć tylko o tym, żeby zjeść coś pysznego, ale nie robić tego samemu i obejrzeć dobry film lub serial na Netflixie. W takie dni to jedyna aktywność, którą jesteśmy w stanie podjąć. Ale przecież nie ma w tym nic złego, to odpowiedni czas na reset, każdy go przecież potrzebuje. To idealny moment na chwilę dla siebie i nawet najbardziej zapracowani powinni zaakceptować ten fakt. Tym bardziej, że na zewnątrz czeka na nas smog, który nie sprzyja wychodzeniu z domu.

Jak przekuć niesprzyjające warunki w coś konstruktywnego? Zgodnie z japońską filozofią szczęścia, IKIGAI, wystarczy znaleźć coś, co daje nam przyjemność. W tym wypadku mamy do dyspozycji dobre kino i dobre jedzenie. Teraz wystarczy skupić się na tej chwili i całkowicie się jej poddać, chodzi o to, żeby po prostu być i czerpać z tego przyjemność, odnajdując w tym sens.

Wiemy już, na czym chcemy się skupić. Przewrotnie zaproponujemy Wam połączenie kultury Wschodu z kulturą Zachodu, bo do tej geograficznie jest nam bliżej. Na początek nieco kontrowersyjne zestawienie – nominowany do Oscara film „Dwóch papieży” opowiadający o niezwykłej przyjaźni kardynała Bergoglio (papież Franciszek) i papieża Benedykta XVI. Ścierają się tu dwa odmienne poglądy na świat i Kościół – tradycyjny i progresywny. Film inspirowany jest faktami, ale nie do końca wiemy, które elementy obrazują prawdę, a które są wyłącznie fikcją. Musicie to koniecznie zobaczyć. Na drugim biegunie stoi brytyjski serial komediowo–dramatyczny „Sex Eduction”, cieszący się rewelacyjnymi opiniami krytyków. To już trzecia seria perypetii nastoletniego Otisa, który pod wpływem różnych wydarzeń, decyduje się założyć szkolną klinikę, zajmującą się rozwiązywaniem problemów seksualnych wśród jego rówieśników.

Mamy już coś dla duszy, a teraz coś dla ciała. Ukoronowaniem tego dobrze zapowiadającego się wieczoru będzie oczywiście sushi, przygotowywane bezpośrednio po złożeniu zamówienia, czyli wcześniej wspomniana kultura Wschodu. Kwintesencja wyrafinowanego smaku i duchowych doznań, a wszystko to z dostawą do domu. Czy może być lepiej?